Hotelový komplex skládající se z třech vzájemně propojených budov, který je vhodný pro všechny věkové kategorie a zejména pro rodiny s dětmi, neboť nabízí velké množství zábavy během celého dne.
Poloha:
All inclusive, které zahrnuje:
Leteckou přepravu tam i zpět, transfer do/z hotelu, ubytování, stravování formou All inclusive, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cestovní pojištění a povinnou turistickou taxu 8 TND / noc (hradí osoby starší 12 let po příjezdu na recepci hotelu).
Do Tuniska lze cestovat pouze s pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu.
Tunisko je jednou z nejvyhledávanějších destinací ve Středomoří pro ty, kdo chtějí strávit prázdniny u moře. Jeho úžasné pobřeží tvoří pláže s jemným pískem. Od Nabeulu po Mahdii, všude podél pobřeží naleznete hotely se svěžími zahradami. Moře vytváří úchvatné modré zrcadlo, děti si hrají ve vodě, na obloze jsou vidět barevné padáky, surfaři křižují vodní hladinu, vrčí vodní skútry… Široká škála hotelů, hotelových klubů s možností nejrůznějších aktivit a příjemně stráveného volného času je zárukou nezapomenutelné dovolené.
Dějiny Tuniska znamenají dlouhá staletí balancování mezi Afrikou, Orientem a Západem. Mediny, pevnosti, římské památky… Na seznamu Světového dědictví UNESCO je zapsáno sedm míst a památek kvůli jejich kulturním hodnotám – je to Kartágo, Dougga, El Jem a Kerkouane a mediny v Tunisu, Kairouanu a Sousse.
V Tunisku došlo ke šťastnému spojení mnoha nejrůznějších vlivů. Bylo útočištěm pro Andalusany, italské umělce nebo turecké komanditisty, kteří zde všichni zanechali svou stopu a vtiskli pečeť architektuře. A tak minarety v Testouru připomínají španělskou architekturu, keramika z Kairouanu obsahuje osmanské motivy, mauzolea bejů – svrchovaných vládců Tunisu – jsou zdobena mramorem po italském způsobu. Stejně tak osvobození afričtí otroci stojí u zrodu specifického hudebního stylu nazývaného „stambali“. Toto kulturní bohatství se odráží také v gastronomii s berberskými, andaluskými, židovskými a italskými kořeny.
V Tunisku naleznete všechny možné chutě. Ve městě nebo v hotelích dnes existují vynikající asijské restaurace, tapas bary, a nesmíme zapomenout ani na francouzskou a italskou kuchyni.
Kromě tradičních tuniských receptů budete moci ochutnat nápaditou středomořskou kuchyni v některé z elegantních restaurací s výhledem na moře, občerstvení s koktejlem si můžete dát ve stylovém baru, nebo dobré italské jídlo v neformální atmosféře. Okusíte suši, lasagne s plody moře nebo falešnou svíčkovou s rokfórovou omáčkou a přitom se budete moci kochat pohledem na moře.
V Tunisku je pohostinnost základní hodnotou. Cizinci jsou tu vítaní a starší lidé jsou tu obzvláště hýčkaní. Objevujte Tunisko svým vlastním tempem, uvidíte, že je to země poklidná a upřímná, moderní i otevřená. Načerpáte zde nové síly, užijete si slunce a prožijete nezapomenutelné zážitky. Seznámíte se s kulturním životem Tuniska, budete se moci kochat venkovem kypícím zelení, objevovat místní tradice a řemesla. Stojí za to udělat si výlet i na fascinující Saharu nebo na archeologická naleziště v přírodě. V Tunisku si každý vybere jemu vyhovující způsob trávení času. Ať již pojedete se skupinovým zájezdem nebo sami, čeká zde na Vás vřelé přijetí, vynikající služby a pohodlné cestování, což je jistě zárukou příjemně stráveného bezstarostného pobytu.
Malebné město ležící v zálivu na konci poloostrova Cap Bon, 60 km jižně od hlavního města Tunis. Je oblíbeným známým lázeňským místem, se kterým se pojí počátek tuniské turistiky. Dbá se zde na zachování původního vzhledu města, Hammamet stál dokonce v čele konzervačního hnutí, jehož normou se stala úprava každého obydlí tak, aby nepřevyšovalo výšku siluety cypřiše. Turisty sem každoročně láká 8 km dlouhá písečná pláž, stylové hotely ležící uprostřed palmových zahrad, nádherná příroda, ale také vodní sporty a dostatek zábavy pro každého.
Moderní hotelové letovisko ležící 10 km jižně od města Hammamet. Najdete zde jachtový přístav, množství obchodů, restaurací a širokou písečnou pláž. Děti určitě uvítají návštěvu zábavního parku Carthage land, umístěného ve zdejší Medině. Nedaleko letoviska se nachází několik golfových hřišť.
Třetí největší tuniské město ležící u rušného rybářského a obchodního přístavu v jižní části Hammametského zálivu, 120 km jižně od hlavního města Tunisu a necelých 20 km od mezinárodního letiště v Monastiru. Je často označováno za perlu Tuniska. Doporučujeme jej navštívit každému, kdo si chce udělat obraz o všech sférách tuniského života. Bylo založeno o 100 let dříve než Kartágo a v současnosti je třetím největším městem země. Vzácně se v něm pojí historie s moderním životem, který reprezentují moderní výstavní ulice a bulváry. Spolu s přírodním bohatstvím, výbornou kuchyní, spoustou zábavy a písečnými plážemi, se řadí k oblíbeným místům rekreantů. I v Sousse tvoří jádro města stará část zvaná medina, s hradbami, památkami a úzkými uličkami plnými zajímavého zboží. Ribat – opevněný klášter v Sousse – je na rozdíl od ribatu v Monastiru uvnitř hradeb, protože byl založen dříve, než samotné město, čímž se vysvětluje jeho neobvyklá poloha.
Letovisko bylo postaveno kolem jachtového přístavu a leží 10 km severně od města Sousse. Z přístavu Port el Kantaoui každý den vyplouvají věrné kopie pirátských lodí na několikahodinovou plavbu po moři s občerstvením a zábavou na palubě. Tento zážitek si mohou dopřát i naši klienti v rámci organizovaného fakultativního výletu. Při procházkách po promenádě na Vás dýchne atmosféra jižní Francie a budete se možná cítit jako v Cannes nebo Nice. K posezení zvou malé kavárničky, terasy a bary. Je zde klub podmořského potápění, casino, noční kluby a golfové hřiště s 27 jamkami. Kvalitní hotely leží na písečné pláži a poskytují veškerý komfort pro prožití nezapomenutelné dovolené.
Pobřežní město v oblasti Sahel je neoddělitelně spjato se jménem prvního tuniského prezidenta Habiba Bourguiby, který se zde v r.1903 narodil a má zde své mauzoleum, které mohou turisté navštívit. Město v sobě zahrnuje směs tradice a historie s moderní architekturou, což je tak typické právě pro Tunisko. Monastir, stejně jako Sousse, má velmi bohatou historii. Ve starověku za Římanů se nazýval Ruspina (což punsky znamenalo "poloostrov)". Městečko, jehož základy sahají až do punských dob, používal Julius Caesar jako opěrný bod při svém africkém tažení. Zdejší pláže jsou písečné a naleznete tu také menší zátoky. Velmi oblíbenou oblastí je Skanes, který leží mezi Sousse a Monastirem. Nachází se zde dlouhá písečná pláž a hotely obklopené palmovými zahradami.
Mahdia může nabídnout tu pravou atmosféru starého historického města se všemi vlastnostmi a zároveň má veškeré předpoklady pro strávení nezapomenutelné dovolené. Strategická poloha a relativní nedostupnost dali na poloostrově podnět k založení města, postupně známého pod jménem Jemma, Aphrodisium a Cap Africa. Město Mahdia bylo založeno na začátku 10. století jako hlavní město Tuniska během vlády Fátimovců. Je známo rybářstvím, tkaním hedvábí, výšivkami se zlatými a stříbrnými nitěmi a zpracováním oliv. Výrobou hedvábných tkanin se zde tradičně zabývají muži. Zvláštní a tajemnou tradicí městečka je každodenní lov místních rybářů, kdy ještě za měsíčního svitu vyplouvají na svých loďkách s lucernami rozhodit do temného moře své sítě. V současnosti je to klidné přístavní město a provinční středisko s přibližně 40 000 obyvateli. Toto malebné městečko se svojí typickou maurskou architekturou s bílými budovami a oblými kopulemi mešit je oblíbenou dovolenkovou destinací. Pláže v Mahdii, přezdívané také „Karibik Tuniska“, s nádherným bílým pískem jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi i díky pozvolnému vstupu do moře. Za návštěvu ve středisku Mahdia určitě stojí pevnost Bojrn el Kebir s fascinujícím výhledem na bílý hřbitov či impozantní brána do pevnosti Skiffa el-Kahla. Město bylo původně fenickým, později římským přístavem, který v 7. století zničili Arabové. Obnoveno bylo o tři století později, kdy se sem z Kairouanu uchýlil fatimský chalíf. Dnes je jedním z nejdůležitějších přístavů země.
Menší městečko ležící ve východní části země, 70 km od města Sousse. Jeho základy tvoří pozůstatky římského města Thysdrus v oblasti bývalé punské osady. Je známé největším římským amfiteátrem na africkém kontinentu. Tento amfiteátr se nachází na rovině a je postaven výhradně z kamenných bloků, bez základů a volně stojících. V tomto ohledu je postaven podle římského kolosea, aniž by byl přesnou kopií stavby. Svou velikostí (velká osa 148 metrů a malá osa 122 metrů) a kapacitou (odhadováno na 35 000 diváků) se bezpochyby řadí mezi největší amfiteátry na světě. Jeho fasáda zahrnuje tři úrovně arkád korintského nebo kompozitního stylu. Uvnitř se zachovala většina podpůrné infrastruktury pro stupňovité sezení. Stěna pódia, aréna a podzemní chodby jsou prakticky neporušené. Toto architektonické a umělecké dílo postavené kolem roku 238 n. l. představuje důležitý milník v chápání dějin římské Afriky. Amfiteátr El Jem také svědčí o rozkvětu malého města Thysdrus (současný El Jem) v době římské říše.
Podle staré legendy založila Kartágo (na severu Tunisu) fénická královna Elyssa, známá také pod jménem Didon, v roce 814 př. n.l. Dlouholetí soupeři Řeků, Kartaginci, nazývaní také Punové, řídili obchodní síť ve Středomoří, která sahala od Španělska až po Sicílii. Město rozbořili Římané v roce 146 př. n. l., pak ho znovu vybudovali a učinili z něj hlavní město provincie Afrika. Dnes z dob punského Kartága zbyly jen ruiny: obytné čtvrti Magon a Hannibal, což byly punské přístavy. Z římských ruin je dodnes vidět, jak obrovské město bylo – jsou tu Antoniovy lázně, jejichž velký sál dosahoval výšky až 30 metrů, zásobárny vody o kapacitě 60 000 m3, kostel Damous el-Karita, který byl největší v Africe, a mnoho dalších památek.
Městečko ležící na severu Tuniska nedaleko historického Kartága, 20 kilometrů od hlavního města Tunisu. Je okouzlující svými dlážděnými ulicemi a modrobílými domy a díky svému umístění na výběžku nabízí také krásný výhled na Středozemní moře. Najdete zde množství malých obchůdků s nejrůznějším zbožím a suvenýry, kavárny s venkovním posezením, tuniské restaurace i malé galerie umění. V paláci Ennejma Ezzahra z počátku 20. století se nachází klenby, štuková výzdoba a vzorované kachličky. V historickém domě Dar El Annabi jsou vystaveny voskové figuríny v tradičním oděvu. Vedle písečné pláže je přístaviště. V Sidi Bou Said se natáčel známý film Angelika a sultán.
Hlavní a největší město Tuniska. Dějiny tohoto města sahají opravdu velmi daleko do minulosti, neboť se jedná o jedno z nejstarších měst na světě. V současnosti je Tunis jedno z nejvíce kosmopolitních měst v severní Africe, střetává se tu arabská kultura se západním světem.
Město ležící zhruba 50 km od Sousse. Jedná se o čtvrté nejposvátnější místo islámu, má nejstarší mešitu v severní Africe a nejstarší minaret na světě. Kairouan byl založen v roce 670 n.l. a v 9. století vzkvétal za dynastie Aghlabidů. Navzdory převodu politického kapitálu do Tunisu ve 12. století zůstal Kairouan hlavním svatým městem Maghrebu. Mezi jeho bohaté architektonické dědictví patří Velká mešita s mramorovými a porfyrovými sloupy a Mešita Tří bran z 9. století.
Jedním z nejpozoruhodnějších archeologických nalezišť v Tunisku je Dougga. Jeho pozůstatky obrostlé olivovými háji se táhnou z vrcholu útesu po mírně nakloněné rovině. Na 70 hektarech se rýsují obrysy téměř zachovalého římského města. Bývalé numidské královské město, antická Thugga, se v době Římanů vyzdobilo řadou velkolepých památek – byl postaven kapitol, na jehož tympanonu je basreliéf zobrazující zbožštění císaře Antonina Pia, divadlo s 3 500 místy, chrám Junony Cealestis s polokruhovým portikem, kde se tajně udržoval kult kartaginské bohyně Tanit. Tyto památky vznikly ve 2. a 3. století, v době velké prosperity římské Afriky a patří mezi nejlépe dochované památky z celého římského světa.
Sbeitla je malé město ve středozápadní oblasti Tuniska, 250 km od Tunisu. Je známé svým pozoruhodným římským nalezištěm a jeho Kapitolem, který tvoří tři chrámy zasvěcené Minervě, Jupiteru a Juno, bohům, kteří chránili Řím.
Vypadá to jako měsíční krajina: holé kopce a zející krátery, kde z dálky život jako by chyběl ... ale které ve skutečnosti obývají lidé z hor Matmata. Tito berberští lidé se usadili v podzemí, v místnostech vyhloubených v měkké skále. Stará tradice, která nabízí útočiště svěžesti během letních veder. Kolem Matmaty jsou na úbočí postaveny berberské vesnice, jejichž obydlí jsou vytesány do měkké skály.
Po punské civilizaci se zachovalo mnohem méně známých míst. Ze samotného Kartága zbyly jen vzácné pozůstatky. Hlavní devizou města Kerkouane (na Cap Bonu) je to, že poté, co ho ve 3. století př. n. l. tamější lidé opustili, nebylo nikdy zrekonstruováno. Kerkouane jsou jakési punské Pompeje. Můžete se zde seznámit s typickým stavitelstvím malého kartaginského města. Široké a pravidelně navržené ulice ústí na náměstí a náměstíčka. Slavní bohové punského panteonu – Baal, Tanit, Ištar, Ešmun, Melkart – zde byli uctíváni ve svatyni pod širým nebem.
Nejúžasnější muzeum mozaiky na světě je v Tunisu, v bývalém bejovu paláci Bardo, který byl v roce 2012 zcela zrekonstruován a zvětšen. V tomto muzeu je jedinečná sbírka římských starověkých památek. Prohlédněte si nesčetná díla tuniských mozaikářů jedno po druhém. Vždyť také tuniští mozaikáři byli nejvyhlášenějšími umělci ve svém oboru v římském světě.
Oblast Douz, pokrytá tenkým bílým pláštěm jako zasněžená krajina, nabízí nejjednodušší přístup do pouště. Cesty lemují duny a půvabné trsy palem. Zde začíná Sahara, druhá největší poušť světa. Douz obývají Mrazigové, nomádští pastevci, kteří i dnes pravidelně opouštějí své stálé domovy, aby se vrátili k životu ve stanech. Rozlehlé palmové háje Kébili a Deggache kolem města Douz nabízejí lahodné zastíněné zastávky v lesích datlových palem. Nenechte si ujít výlet a pozorujte nekonečnou poušť z výšky velbloudího hřbetu.